SOCIAL MEDIA

Ολοκληρώθηκε το Enduro Greek Series 2024 Chamois Ride

Η αποστολή του Ποδηλατικού Συλλόγου Λέσβου κέρδισε τρία μετάλλια

Από το NEWSROOM Δημοσίευση 9/7/2024

Την Κυριακή 7 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στο Ανήλιο Χιονοδρομικό κέντρο στο Μέτσοβο, ο τέταρτος αγώνας του Ελληνικού πρωταθλήματος Ποδηλασίας Enduro MTB. H διοργάνωση δεν είχε τίποτα να ζηλέψει από αντίστοιχες μεγάλες Ευρωπαϊκές. Ο αγώνας ήταν ταυτόχρονα και προκριματικός της UCI για το παγκόσμιο πρωτάθλημα Enduro ΜΤΒ!
Πέντε καλοσχεδιασμένες ειδικές διαδρομές από τις όποιες οι τρεις ήταν χαραγμένες φέτος, γεμάτες με berm, drop, άλματα και πολλά τεχνικά εμπόδια, που σε συνδυασμό με τις μεγάλες κλίσεις, ανέβαζαν την ταχύτητα και την αδρεναλίνη στα ύψη. Δυσκολότερη όλων ήταν η τελευταία ειδική, η οποία περνούσε από απόκρημνα σημεία, είχε βράχια, ρίζες, rock garden, ανοιχτά κομμάτια, πετάλι και συνολικό μήκος πάνω από 4 χιλιόμετρα.
Η αποστολή του Ποδηλατικού Συλλόγου Λέσβου κατάφερε να κερδίσει τις εντυπώσεις για μια ακόμα φορά αποσπώντας τρία μετάλλια. Ο Λευτέρης Τιτιρέκης  στην κατηγορία Masters κατέλαβε την δεύτερη θέση. Ο Ιγνάτιος Λασκαρίδης κατέλαβε την δεύτερη θέση στην κατηγορία Veterans και ο Παναγιώτης Γιαννούλης κατέλαβε την πέμπτη θέση στην πρώτη του εμφάνιση στην κατηγορία e-bikes. Τέλος, ο Βασίλης Βουρσούκης κατέλαβε την 16η θέση και ο Μάνος Χατζέλης την 18η στην κατηγορία Men.

ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ
Tο stonisi.gr δημοσιεύει κάθε σχόλιο. Θεωρούμε ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

200 δρομείς στον 2ο νυχτερινό αγώνα Μυτιλήνης

Από τον Σύλλογο Δρομέων Λέσβου-Lesvos Runners, τον Όμιλο Κλασσικού Αθλητισμού Μυτιλήνης, τον Δήμο Μυτιλήνης και την τεχνική υποστήριξη του Lesvos Ride
ΑΤΖΕΝΤΑ

Μικροί Παλαιοντολόγοι στο Μουσείο Απολιθωμένου Δάσους Λέσβου

Θερινό πρόγραμμα για παιδιά την Παρασκευή 19 Ιουλίου- Απαραίτητη η δήλωση συμμετοχής
ΤΑΞΙΔΙΑ

Βόλτα στη Φίλια και μπάνιο στην Τσιχράντα και το Καλό Λιμάνι

Με αφορμή την παράσταση «Δεν πληρώνω», γνωρίσαμε καλύτερα τις ομορφιές του οικισμού
ΑΝΘΗ ΠΑΖΙΑΝΟΥ

Στις κορυφαίες σκακιστικές ομάδες η Λέσχη Πλωμαρίου «Βενιαμίν ο Λέσβιος»

Δυναμική παρουσία στους αγώνες του 51ου Πανελλήνιου Ομαδικού Πρωταθλήματος Α Εθνικής Κατηγορίας