× Στο Νησί
SOCIAL MEDIA

Ισοπαλία, σαν ήττα!

Ο Αιολικός δεν "καθάρισε" το ματς μετά το γκολ του Μπουρού και δέχθηκε την ισοφάριση λίγο πριν το τέλος από τον Αήττητο Σπάτων

Γράφει ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΠΑΠΑΝΤΩΝΗΣ Δημοσίευση 2/12/2019

Φωτογραφία | SportLesvos.gr

Σε ένα παιχνίδι που ο Αιολικός ήταν καλύτερος από τον Αήττητο, παίρνοντας το προβάδισμα με το εύστοχο πέναλτι του Μπουρού στο 75ο λεπτό, το τελικό 1-1 λίγο πριν τη λήξη αφήνει πικρή γεύση.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Η ομάδα της Μυτιλήνης, που χρειαζόταν τη νίκη, άφησε τσάμπα και βερεσέ δύο πολύτιμους βαθμούς στον "Ταρλά" και συνεχίζει να αναζητά ένα θετικό σερί αποτελεσμάτων για να βρεθεί ψηλότερα στη βαθμολογία.

Πέρα από το πέναλτι - γκολ του Μπουρού, ο Αιολικός είχε αρκετές χαμένες ευκαιρίες στο β' ημίχρονο και δοκάρι με τον Κόρνεφ, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση στο 87' με αυτογκόλ του Καλαφάτη, στη μοναδική ουσιαστικά επίσκεψη του Αήττητου στα καρέ του Σφύρλα.